طلا روسیه پوتین پادشاه عربستان عربستان،

طلا: روسیه پوتین پادشاه عربستان عربستان، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی اعتقاد به شرح نیستم ، اظهارنظر لیلاز راجع به انتشار حقوق مدیران

یک اقتصاددان می‌گوید در سیستم دولتی مسئله حقوق مدیران موضوعی است که باید به آن پیگیری شود. به این ترتیب که ضمن اینکه دستمزد آن‌ها به قدری تعیین شود که آن‌ها از

اعتقاد به شرح نیستم ، اظهارنظر لیلاز راجع به انتشار حقوق مدیران

اظهارنظر لیلاز راجع به انتشار حقوق مدیران/ اعتقاد به شرح نیستم

عبارات مهم : سیستم

یک اقتصاددان می گوید در سیستم دولتی مسئله حقوق مدیران موضوعی است که باید به آن پیگیری شود. به این ترتیب که ضمن اینکه دستمزد آن ها به قدری تعیین شود که آن ها از سیستم دولتی خارج نشوند، توضیح هم داده شود که دستمزد مدیران بر چه مبنایی تعیین شده است و تفاوت مدیری که حقوق بالایی می گیرد با مدیری که حقوق کمتری می گیرد در چیست؟

سعید لیلاز در گفت وگو با ایسنا، راجع به ایجاد سامانه انتشار شرح حقوق مدیران اظهار کرد: به نظر من در کشور عزیزمان ایران باید شفافیت های مورد نیاز در حد استانداردهای بین المللی ایجاد شود. من اعتقاد به شرح نیستم و برایم چندان اهمیت ندارد که این سامانه در شرح چطور عمل خواهد کرد. با این حال مورد نیاز است به این عنوان اشاره کنم که درمسئله دستمزد مدیران، علاوه بر انتشار و ایجاد شفافیت، باید کم کردن هزینه های جاری هم مورد توجه قرار گیرد. البته نمی شود میزان مشخصی جهت همه مدیران تعیین کرد همچنانکه چنین برنامه ای در هیچ کجای دنیا رسم نیست و می دانیم که کوهی از پرسشها شخصی وجود دارد که باید بر مبنای آن تعیین شود. با این حال تاکید می کنم که ما باید بتوانیم هزینه های دولت را کنترل کنیم و در این جهت باید بررسی دستمزدهای مدیران صورت گیرد.

وی ادامه داد: البته مشکلی وجود دارد و آن این است که پوپولیسم حاکم بر مناسبات سیاسی کشور منجر به آن شده است که در طول چهل سال گذشته ظاهر دستمزدها عوض کردن کرده و زیرزمینی شده است که این خود با شفافیت ناسازگار هست. با این حال باید به مدیران میزانی هم پرداخت شود که بسیاری از مدیران خبره از سیستم دولتی بیرون نروند و یا اختلاس زیاد نشود. این ها چالش های جدی است که باید در سیستم دولتی به آن پیگیری شود.

اعتقاد به شرح نیستم ، اظهارنظر لیلاز راجع به انتشار حقوق مدیران

او راجع به ماجرای فیش های حقوقی اظهار کرد: هر چند که دستمزد مدیران ما به خاص بعضی مدیران بانکی در عنوان فیش های حقوقی خیلی اوج بود. مسئله اینجاست که ما رابطه دستمزد و عملکرد مدیران را هیچ وقت نمی سنجیم. باید ببینیم مدیران دولتی چه خروجی دارند؟ هنگامی که اوضاع غرب را بررسی می کنیم می بینیم که یک مدیر بازرگانی ممکن است هر سال دو یا سه میلیون دلار حقوق بگیرد که ۲۰ برابر یک مهندس با همان سابقه کار هست. آیا چون آن مدیر به همان میزان کارایی دارد.

وی ادامه داد: پیشنهاد من این است که دولت حقوق مدیران بخش شخصی را رها کند و بگذارد که سهام داران جهت آن تصمیم بگیرند ولی نمی شود که در یک بخش که به صورت دولتی کار می کند، مدیری از اوج تعیین شود و حقوق آن با مبالغی که باید در سیستم بخش شخصی پرداخت شود، از خزانه هزینه شود.

یک اقتصاددان می‌گوید در سیستم دولتی مسئله حقوق مدیران موضوعی است که باید به آن پیگیری شود. به این ترتیب که ضمن اینکه دستمزد آن‌ها به قدری تعیین شود که آن‌ها از

این اقتصاددان ادامه داد: در عین حال در صورت لزوم جهت پرداخت دستمزد اوج هم، باید توضیح داده شود تفاوت مدیری که ۲۰ میلیون تومان گرفته با مدیری که ۱۰۰ میلیون گرفته چه بوده؟ آیا راجع به آن توضیحی داده نمی شود؟ ببینید در مواردی اصل ماجرا فراموش می شود و ما فقط به سرشاخه ها توجه می کنیم. این عنوان به خاطر روحیه پوپولیستی حاکم بر کشور به وجود آمده هست. گویی بعضی از مردم دلشان خنک می شود که بالایی ها افشا و برکنار شوند. حالا هم ظاهرا مسابقه ای درگرفته جهت اینکه توضیح بعضی پرسشها داده نشود، ولی رضایت عمومی زیاد کردن پیدا کند.

به گزارش ایسنا، اکنون مدتی است که دولت وعده کرده طبق مصوبه مجلس سامانه انتشار حقوق مدیران را به راه بیاندازد. با این حال راه اندازی این سامانه به تعویق افتاده است.

واژه های کلیدی: سیستم | انتشار | دستمزد | میلیون | حقوق مدیران | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs