طلا روسیه پوتین پادشاه عربستان عربستان،

طلا: روسیه پوتین پادشاه عربستان عربستان، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی نباید اجازه داد برخوردها با شبکه فساد مشمول مرور وقت شود / سبحانی‌فر

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مسئولان اجرایی، قضایی و نظارتی نباید فراموش کنند که طولانی شدن فرآیند برخورد با مفسدان و شبکه‌های مافیای قدرت و فساد موجب

نباید اجازه داد برخوردها با شبکه فساد مشمول مرور وقت شود / سبحانی‌فر

سبحانی فر: نباید اجازه داد برخوردها با شبکه فساد مشمول مرور وقت شود

عبارات مهم : برخورد

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مسئولان اجرایی، قضایی و نظارتی نباید فراموش کنند که طولانی شدن فرآیند برخورد با مفسدان و شبکه های مافیای قدرت و فساد موجب تثبیت فساد در بدنه نظام مدیریتی می شود.

رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به دستور رییس جمهور به وزارتخانه های صنعت و معدن، اقتصاد و اطلاعات و معاونان اول و حقوقی رییس جمهور، گفت: سودجویان و سوداگران اقتصادی در همه زمانها و شرایط به خاص شرایط حساس و بحرانی با همدستی و معاونت مدیران دولتی و دلالان اقتصادی به صورت شبکه ای در بازار اقتصادی کشور اخلال می کنند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: اگر نظام بخواهد با این رفتارها که بدنه نظام مدیریتی کشور را فرا گرفته و به شکلی اپیدمی و فراگیر شده، برخورد جدی داشته باشد باید از خود شروع کند و با قاطعیت و شدت سیستم ها و شبکه های متخلف را متلاشی کند. اگر برخورد با شبکه فساد که متشکل از افراد سودجو، رانت خوار و وقت طلب است قاطع، شدید و سریع نباشد یقینا این شبکه قدرتمندتر از گذشته به فعالیتش ادامه می دهد.

نباید اجازه داد برخوردها با شبکه فساد مشمول مرور وقت شود / سبحانی‌فر

وی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد عزم آقای رییس جمهور به سهم خود در برخورد با فساد در بدنه نظام مدیریتی کشور جزم و جدی هست. این اقدام رییس جمهور باعث حساس شدن دستگاه های نظارتی و قضایی و همینطور جامعه نسبت به مافیای قدرت و فساد در بدنه نظام مدیریتی می شود.

سبحانی فر یادآور شد: میزان تاثیرگذاری دستور رییس جمهور بستگی دارد به نوع و نحوه برخورد مدیران اجرایی، اطلاعاتی و قضایی با مافیای مفسد رخنه کرده در بدنه نظام مدیرتی کشور. نباید اجازه داد برخوردها با شبکه فساد مشمول مرور وقت شود بلکه باید سریع السیر، قاطع و شدید باشد در غیر این صورت نمی توان امیدی به عوض کردن در نظام فاسد مدیریتی کشور داشت.

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مسئولان اجرایی، قضایی و نظارتی نباید فراموش کنند که طولانی شدن فرآیند برخورد با مفسدان و شبکه‌های مافیای قدرت و فساد موجب

وی با ابراز تاسف نسبت به طولانی شدن وقت برخورد با سوء استفاده کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی به خاص واردکنندگان تلفن همراه، گفت: با وجودی که گوشی مشمول طرح رجیستری است و مبدا و مقصد گوشی ها مشخص است و اطلاعات آنها در سامانه گمرک و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ثبت است و شرکت تعزیزات بخشی از انبارهای نگهداری این گوشی ها را پلمب کرده است و وارد کنندگان این گوشی ها آشنا شده است هستند ولی اقدام سریع السیری در جمع کردن بساط متخلفان مشاهده نمی شود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس اظهار کرد: واقعیتش این است که نسبت به برخورد با مفسدان چندان خوش بین نیستم چون فرآیندهای اداری و قضایی کشور به حدی طولانی است که پیگیری به عنوان حساس و پیچیده فساد را مشمول وقت می کند و مردم دچار یاس و بی تفاوتی می شوند و مافیای فساد نیز قویتر از قبل همچنان به کارش ادامه می دهد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اعتقاد دارم حتی اگر در ماجرای پرداخت ارز و واردات گوشی و ماشین و سایر کالاها تخلفی هم صورت نگرفته باشد، با پیگیری سریع به عنوان به مردم گزارش شود تا افکار عمومی داخلی بدانند مسؤولان ارزش در برخورد با فساد، همصدا و قاطع هستند.

نباید اجازه داد برخوردها با شبکه فساد مشمول مرور وقت شود / سبحانی‌فر

واژه های کلیدی: برخورد | اقتصادی | رییس جمهور | نحوه برخورد | کمیسیون صنایع و معادن | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs