طلا روسیه پوتین پادشاه عربستان عربستان،

طلا: روسیه پوتین پادشاه عربستان عربستان، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بنا به بیانات بعضی بازداشت‌شدگان حوادث اخیر، پیش از ورود به تجمع در خانه‌ای به

بنا به بیانات بعضی بازداشت‌شدگان حوادث اخیر، پیش از ورود به تجمع در خانه‌ای به آن‌ها قرص خورانده‌ بودند.

بنا به بیانات بعضی بازداشت‌شدگان حوادث اخیر، پیش از ورود به تجمع در خانه‌ای به

نوروزی : بنا به بیانات بعضی بازداشت شدگان حوادث اخیر، پیش از ورود به تجمع در منزل ای به آن ها قرص خورانده بودند

عبارات مهم : نوروزی

بنا به بیانات بعضی بازداشت شدگان حوادث اخیر، پیش از ورود به تجمع در منزل ای به آن ها قرص خورانده بودند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: بعضی بازداشت شدگان کرمانشاهی می گفتند آیا ما را اینجا آوردید. مسئولان گفته اند، شما در خیابان بودید، شیشه می شکستید، اغتشاش می کردید. زندانیان می گفتند ما اصلاً نفهمیدیم. ما را به منزل ای بردند آن جا قرصی خوردیم و بعد به خیابان آمدیم و اصلاً نفهمیدم چه شد.

بنا به بیانات بعضی بازداشت‌شدگان حوادث اخیر، پیش از ورود به تجمع در خانه‌ای به

به گزارش ایلنا، درحالی که قرار است هیات بازدیدکنندگان مجلس متشکل از اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی و چند نماینده دیگر مجلس امروز از زندان اوین و محل نگهداری بازداشت شدگان در اعتراض های اخیر دیدار کنند، بعضی بیانات سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس در هفته گذشته منجر به ایجاد بعضی حواشی در این راستا شد.

بر این اساس چند رسانه از قول حجت الاسلام حسن نوروزی نماینده اصولگرای رباط کریم و بهارستان در مجلس که به عنوان سخنگو در هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نیز عضویت دارد، خبری منتشر کردند که این نماینده مجلس علت خودکشی یکی، دو زندانی در مدت اخیر را «دق کردن از احساس گناه» مطرح کرده بود. بنابر این جهت روشن شدن ابعاد این ماجرا به سراغ نوروزی رفتیم و پای صحبت ها و توضیحات این نماینده مجلس نشستیم.

بنا به بیانات بعضی بازداشت‌شدگان حوادث اخیر، پیش از ورود به تجمع در خانه‌ای به آن‌ها قرص خورانده‌ بودند.

نوروزی اعتقاد است بعضی اوقات مسئله ای در پرسش خبرنگاران مطرح می شود و مصاحبه کننده در تصویر العمل به آن، توضیحاتی ارائه می کند ولی هنگام انتشار خبر آن چه در پرسش مورد تاکید قرار گرفته هست، از بین بردن شده است و محتوای گفت وگو ناقص انتقال یافته می شود؛ به همین علت از خبرنگار ایلنا خواست که متن کامل مصاحبه را به صورت سوال-جواب منتشر کند.

آقای نوروزی اخیراً در مصاحبه ای علت خودکشی یکی، دو زندانی بازداشت شده است در جریان اعتراض های دی ماه را «دق کردن از احساس گناه» عنوان کردید که با تصویر العمل منفی در افکار عمومی روبرو شد؛ ماجرا از چه قرار بود؟

این پرسشها ناشی از همین پرسش های خبرنگاران هست. خبرنگاری در یک مصاحبه به بنده گفت که مسئولان زندان به یکی از زندانیان قرص داده و او را کشته اند. من به عنوان یک قاضی و کسی که سالیان سال در حوزه قضاوت اسلامی کار کردم، به صورت عملی در جریان امور قرار دارم و اکنون نیز به عنوان نماینده عضو کمیسیون قضایی به زندان ها سر می زنم و از اوضاع دستگاه قضا مطلعم، گفتم که این حرف ها درست نیست.

چه فایده ای دارد که مسئولان قضایی به زندانیان قرص بدهند و آن ها را بکشند

بنا به بیانات بعضی بازداشت‌شدگان حوادث اخیر، پیش از ورود به تجمع در خانه‌ای به

بنده به عنوان قاضی هنگامی که متهمی را با عنوان قاچاق چی مواد مخدر، کلاهبردار، قاتل یا جاعل بازداشت می کنم، خودم بیش از او ناراحتم. بنابر این از متهم می پرسم آیا سند دارید، می توانید وثیقه بگذارید و مسائلی از این دست را مطرح می کنم که به نحوی آزادش کنم. شناختی که من دارم، می دانم همکارانم چنین مرامی دارند. مسئله این است که چه فایده ای جهت زندان بان، مسئول زندان، دادستان، رییس دادگستری و دیگر مقامات دارد که بخواهد به زندانی قرص بدهد و او را بکشد.

بحث این بود که از قول شما این مطلب منتشر شد که گفته اید زندانیان از سر ندامت از غصه دق کرده اند.

خیر. آن خبرنگار پرسش کرد که آیا این زندانی درگذشته هست، گفتم ممکن است خودش ناراحت بوده هست. مسئله این است که ممکن است این اتفاق به هزار علت رخ دهد. بنابر این اولاً باید ثابت شود که کسی از زندانیان درگذشته است یا نه. ثانیاً اگر کسی درگذشته، از مغتششین بوده یا نه.

بنا به بیانات بعضی بازداشت‌شدگان حوادث اخیر، پیش از ورود به تجمع در خانه‌ای به آن‌ها قرص خورانده‌ بودند.

زندانی درگذشته در اعتراض های اخیر قاچاق چی موادمخدر بوده است

به هر حال شنیدم که زندانی خاصی که مرحوم شده، جزء قاچاق چیان مواد مخدر بوده و هنوز چیزی ثابت نشده است.

بنا به بیانات بعضی بازداشت‌شدگان حوادث اخیر، پیش از ورود به تجمع در خانه‌ای به

چه کسی این مسئله را گفته است؟ از چه کسی شنیدید؟!

شنیدم! از بعضی دوستان و همکاران مجلس شنیدم که قاچاق چی بوده هست. علی ایها الحال اگر مرحوم شده است باشد، باید ثابت شود، به هر حال این فرد خانواده ای دارد، باید کالبدشکافی شود، پزشکی قانونی نظر بدهد و این طور مشخص می شود که مسئله از کجا بوده است.

آیا براساس گفته یک نماینده می توان با قطعیت اظهارنظر کرد. باتوجه به آن که اصل عنوان خوراندن قرص به زندانیان از سوی یکی از نمایندگان مطرح شد و اتفاقاً این نماینده نیز گفته بود که این مسئله را از خانواده یکی از زندانیان شنیده هست. بماند که به نظرمی رسد نزدیکان زندانی نسبت به دیگران منبعی نیرومند تر و موثق تر باشد.

علی ایها الحال باید همه احتمالات را درنظر گرفت. ببینید من کرمانشاه بودم و راجع به اعتراض ها در آن منطقه تحقیق کردم.

برخی بازداشتی ها در کرمانشاه گفتند پیش از ورود به تجمعات در منزل ای به آن ها قرص داده اند

آن جا از مسئولان پرسش کردم که اوضاع مغتششین چگونه بوده، گفتند بسیاری از کسانی که بازداشت کردیم، بعد از ۲۴ ساعت به خود آمده، ناراحت بوده و گریه می کردند.

این بازداشت شدگان می گفتند آیا ما را اینجا آوردید. مسئولان گفته اند، شما در خیابان بودید، شیشه می شکستید، اغتشاش می کردید. زندانیان می گفتند ما اصلاً نفهمیدیم. ما را به منزل ای بردند آن جا قرصی خوردیم و بعد به خیابان آمدیم و اصلاً نفهمیدم چه شد.

یعنی قبل از برگزاری تجمع به آن ها قرص داده بودند؟!

بله. البته نمی خواهم بگویم همه کشور عزیزمان ایران این طور بوده ولی در کرمانشاه خیلی از جوانان چنین وضعی داشتند. نمی گویم ۱۰۰ درصد این افراد قرص خورده اند ولی به هر حال بعضی این طور بودند.

پس می گویید نه تنها بعد از بازداشت قرص نخورده اند، بلکه قبل از ورود به تجمع قرص خورده اند؟

به هر حال این هست. از بنده پرسیدند آیا این افراد درگذشته اند، گفتم باید از خودشان بپرسید، از عزرائیل بپرسید. شاید از ناراحتی سنکوپ کرده، شاید دق کرده و … فقط خواهش می کنم هنگامی که می نویسید، پرسش و جواب ما را کامل بنویسید.

واژه های کلیدی: نوروزی | زندانی | بازداشت | نماینده مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs